Najboljom predstavom u cjelini na ovogodišnjem Susretu u Čakovcu proglašena je predstava „Bremenski svirači“ Kazališne družine Pinklec, a autorski tim Radovan Ruždjak, Aleksadndra Naumov i Damir Klemenić podijelili su nagradu za najbolju režiju predstave „Neispričana bajka“, Gradskog kazališta Scena Gorica.
Brojna čakovečka publika uživala je u predstavama kazališta za djecu i mlade iz čitave Hrvatske od 10.do 15.listopada 2015. Po izboru 10 predstava selektorice Renate Carole Gatice stručni žiri u sastavu Anica Tomić, redateljica, Nikola Zavišić, redatelj i Igor Ružić, kazališni kritičar, dodijelio je nagrade najuspiješnijim predstavama u više kategorija.
- Nagrada za najbolju predstavu u cjelini dodjeljuje se predstavi “Bremenski svirači” Kazališne družine Pinklec, iz Čakovca.
- Nagrada za najbolju režiju dodjeljuje se Radovanu Ruždjaku, Aleksandri Naumov i Damiru Klameniću za predstavu “Neispričana bajka” Gradskog kazališta Scena Gorica, Velika Gorica.
- Nagrada za najbolji dramski tekst dodjeljuje se Olji Lozici za predstavu „Darmarzemska“ Gradskog kazališta lutkaka Split.
- Nagrada za scenografiju dodjeljuje se Igoru Vasiljevu za predstavu “Darmarzemska” Gradskog kazališta lutaka Split..
- Nagrada za najbolju scensku glazbu dodjeljuje se Glazbenom laboratoriju FOO -RA u predstavi “Neispričana bajka“ Gradskog kazališta Scena gorica, Velika Gorica .
- Najbolja glumačka ostvarenja:
Za najbolje žensko glumačko ostvarenje (dvije ravnopravne nagrade) : Aleksandra Naumov za ulogu u predstavi „Neispričana bajka“ Gradskog kazališta Scena gorica, Velika Gorica i Andrea Majica za ulogu u predstavi “Darmarzemska“ Gradskog kazališta lutaka Split.
Za najbolje muško glumačko ostvarenje (dvije ravnopravne nagrade): Damir Klemenić za ulogu u predstavi „Neispričana bajka“ Gradskog kazališta Scena gorica, Velika Gorica i Petar Cvirin za ulogu u predstavi „Kraljević i prosjak“Gradskog kazališta Žar ptica.
Ovogodišnji Susreti obilovali su brojnim popratnim programom.
Croatia World Collaboration
Hrvatski centar Assitej organizirao je konferenciju regionalnih centara Assitej-a Mreža Europa 8+. ugostivši mlade producente iz, Mađarske, Italije, Srbije i Hrvatske.
Predstavili su scenu i tendencije kazališta za djecu i mlade iz svojih zemalja te radili na budućim zajedničkim projektima.
Prikazana je i izložba sedamdeset godina rada i postojanja Tandarica Teatra iz Bukurešta, Rumunjska.
U sklopu ovogodišnjih susreta održana je radionica Svetlane Patafta, glumice iz Zagreba „Obiteljsko razigravanje za djecu i roditelje“. Cilj radionice je da djeci i njihovim roditeljima pruži mogućnost zajedničke kreacije prvenstveno kroz dramsku igru, a u kombinaciji s drugim umjetnostima i vježbama Rainbowkids yoge za djecu i obitelj koje se koriste kao elementi dramske igre.
Tema okruglog stola na kojem su sudjelovali članovi Assitej-a i žirija bila je Kriteriji vrednovanja kvalitete kazališnih predstava, razvoj i usmjerenja.